Jak wybrać biżuterię dla kobiety, cz. 2

01/12/2017 297 0 0

Jak wybrać biżuterię dla kobiety, cz. 2

Jeżeli przeczytaliście pierwszą część naszego poradnika, znacie już kilka wskazówek, którymi warto się kierować, przy zakupie biżuterii na prezent dla kobiety. Dziś chcielibyśmy dorzucić jeszcze parę rad.

Zapewne niektórzy już się domyślili, że nie bez znaczenia jest także typ urody kobiety. Biżuteria wykonana z samego złota lub srebra pasuje wszystkim, chociaż złoto szczególnie ładnie współgra z opaloną skórą, ale jeżeli w grę wchodzą kolorowe kamienie, odpowiednio dobrana barwa może podkreślić, np. kolor oczu czy włosów. Kolczyki o intensywnym zielonym kolorze mogą sprawić, że zielone czy brązowe oczy staną się bardziej wyraziste. Zielony to także kolor, który idealnie pasuje do rudowłosych kobiet. To samo dotyczy oczywiście innych kolorów, wyobraźcie sobie np. kolczyki o barwie oceanu noszone przez niebieskooką dziewczynę. Kolory można też dobierać na zasadzie kontrastów. Oczywiście oprócz kolczyków, także bransoletka i naszyjnik mogą ładnie współgrać z kolorem oczu, lub włosów.

Odbiegając na chwilę od tematu urody, jednak zostając przy barwach, biżuteria może w bardzo ładny sposób komponować się z ubiorem. Jeżeli osoba, którą chcesz obdarować błyskotką, lubi nosić określone kolory, albo ma np. ulubioną bluzkę w danym kolorze, spróbuj dobrać coś o jak najbardziej zbliżonym odcieniu. Na pewno będzie zadowolona. :)

Zwróć również uwagę na makijaż. Jeżeli dziewczyna na co dzień używa cieni do powiek w określonym kolorze i nie jest to uniwersalny kolor, jak np. cielisty, czy brązowy, spróbuj dobrać coś pod niego. Tutaj można uzyskać szczególnie fajny efekt, wybierając biżuterię na zasadzie kontrastów, np. zieleń i fiolet.

Kolejnym elementem, na który kobiety często zwracają uwagę, jest kształt twarzy. Nie wdając się w zbyt wiele szczegółów, pozwolę się ograniczyć do twarzy pociągłych i krótszych, bardziej okrągłych. Jeżeli mamy do czynienia z twarzą pociągłą, co do zasady poleciłabym krótsze kolczyki, czyli takie które są bliżej przy uchu, a ich kształt nie jest prostokątny ani owalny. Takie kolczyki sprawią, że twarz optycznie będzie sprawiać wrażenie bardziej okrągłej. Z kolei podłużne kolczyki, będą pasować osobie o okrągłej twarzy. W ten sposób nieco ją wysmuklą. Ta reguła nie zawsze ma zastosowanie, ponieważ wszystko jest kwestią gustu. Niektóre panią dobrze się czują, nosząc kolczyki, które teoretycznie przeznaczone są dla innego typu urody i równie dobrze wyglądają. Oprócz kształtu twarzy, liczą się też jej proporcje, fryzura, ale przede wszystkim dobre samopoczucie, a co za tym idzie pewność siebie i uśmiech, które sprawiają, że kobiety wyglądają pięknie.

O kwestii gustu, który ma największe znaczenie przy wyborze biżuterii, była mowa w części 1 poradnika: link do artykułu.

Skoro już padło słowo: fryzura, pamiętam że kiedy miałam krótkie włosy, które ledwo zakrywały uszy, czułam się dziwnie, zakładając duże kolczyki. Miałam wrażenie, że mnie przytłaczają i nie wygląda to najlepiej. Tak więc, bazując na własnych doświadczeniach, nie polecam takiego połączeniu, choć na pewno znajdą się krótkowłose panie, które uwielbiają duże kolczyki. Niewątpliwie w ten sposób, kolczyki będą bardziej widoczne. Tak więc można sobie tutaj zadać pytanie, czy kolczyki mają być dodatkiem do stylizacji, czy powinny wybiegać na pierwszy plan.

Ostatnim, również ważnym elementem, o którym chciałabym wspomnieć (tutaj zainspirowała mnie koleżanka) są okulary. Jeżeli nasza szczęściara, która wkrótce dostanie nową biżuterię, na co dzień nosi okulary, zwłaszcza w grubych oprawkach, kolczyki nie powinny być zbyt duże, ani zbyt długie. W połączeniu z okularami, sprawią że twarz będzie przytłoczona. Natomiast drobne kolczyki będą bardzo ładnie wyglądać i nie zaczną razem z okularami wchodzić sobie w drogę. Weźcie też pod uwagę kolor okularów. Jeżeli np. są czerwone, odradzałabym zakup różowych kolczyków. Kolczyki i okulary powinny do siebie pasować.

Mam nadzieję, że te, a także poprzednie rady były dla was przydatne. Podzielcie się z nami swoją opinią w komentarzach, a najlepiej dajcie znać, jak obdarowana przez was kobieta zareagowała na prezent. :)

Pozdrowienia

Tagi: Jak wybrać biżuterię

Powiązane produkty

Niebieska bryza

Niebieska bryza

Prześliczna bransoletka kocie oko (opal) z kulek 0,7 cm na gumce silikonowej. Obwód wewnętrzny 17 cm..

60,00 PLN 70,00 PLN

Niebieska bryza

Niebieska bryza

Kolczyki kocie oko (opal) z kulkami 0,7 cm, na delikatnym srebrnym łańcuszku. Zapięcie typu bigle ot..

40,00 PLN

Piaszczysta plaża

Piaszczysta plaża

Srebrne kolczyki z kamieniami: kocie oko (opal) - kulki 0,6 cm i piasek pustyni - 0,4 cm. Zapięcie t..

40,00 PLN

Zieleń Pacyfiku

Zieleń Pacyfiku

Bransoletka z jadeitu (kulki fasetowane o wielkości 8 mm) w kolorze zielonkawym (morskim) na gumce s..

30,00 PLN

Zieleń Pacyfiku

Zieleń Pacyfiku

Kolczyki z jadeitu (kulki fasetowane o wielkości 8 mm) w kolorze zielonkawym (morskim) zawieszone na..

25,00 PLN

Pływające wodorosty

Pływające wodorosty

Kolczyki z zielonego onyksu zawieszone na srebrnych biglach otwartych (Ag 925). ..

35,00 PLN

Napisz komentarz

Jak wybrać biżuterię dla kobiety, cz. 1

Biżuteria z pewnością idealnie nadaje się na prezent przy różnych okazjach. Kobiety lubią ją dostawać i to taka rzecz, której nigdy nie ma się za dużo. Jednak dla większości mężczyzn, świat biżuterii zapewne skrywa wiele tajemnic...


668 0 0

5 pomysłów na prezent walentynkowy dla niej

Święto zakochanych coraz bliżej. Pewnie już powoli zastanawiasz się nad tym, jaki prezent sprawić swojej partnerce.


507 0 0

Promocja na Dzień Kobiet

Spraw swojej Ukochanej wyjątkowy prezent


63 0 0