Czarna perła

17/02/2018 156 0 0

Czarna perła

Chociaż jest wiele kolorów pereł i znawcy najbardziej podziwiają różowe, ja najbardziej lubię czarne. Większość czarnych pereł nie jest tak naprawdę koloru czarnego. Pod tą nazwą rozumie się perły o barwie: czarnej, prawie czarnej lub szarej, brunatnej, ciemnoniebieskiej, niebieskozielonej lub zielonej o grafitowym połysku.

Główny obszar połowu pereł czarnych stanowią wybrzeża Florydy oraz hodowane w Polinezji Francuskiej perły Tahitańskie. Najbardziej cenione są perły o odcieniach czarnego z dodatkiem innych barw, np. oberżynową, zieloną, pawią itp. z odpowiednim połyskiem. Spotyka się również jaśniejsze szare.

„Perły Majorka" są imitacjami wytwarzanymi z plastiku, szkła lub porcelany powlekanych perłową esencją, np. w kolorze białym, kremowym, szarym, czarnym. Efekty optyczne, typowe dla pereł naturalnych i hodowanych, uzyskuje się przez wielokrotne nakładanie cienkich warstewek bezbarwnego octanu celulozy i zaprawianego guaniną azotanu celulozy. Dzięki temu, mają one charakterystyczny dla pereł blask i prezentują się bardzo szykownie.

Mówimy, że perły to łzy aniołów, ale nie smutku, tylko radości. Ich piękno i doskonałość kojarzy się z miłością. W starożytnej Grecji były symbolem Afrodyty - bogini piękna, zrodzonej z piany morskiej, dla której krople wody zmieniły się w perły.

Wierzenia hinduskie mówią, iż matka natura w dniu ślubu córki boga Wisznu przyozdobiła pannę młodą w swój najpiękniejszy dar – perły.

Oznaczają one czystość, nieśmiertelność, bogactwo i szczęście. Są symbolem doskonałości, tego co nieskazitelne, najpiękniejsze i najcenniejsze.

Dzisiaj są oznaką kobiecości. Ich noszenie dodaje kobiecie szyku i elegancji.

Coraz częściej są też wybierane jako biżuteria ślubna. Są pięknym uzupełnieniem sukni panny młodej, podkreślając jej czystość i czar. Bardzo odważne kobiety mogą też założyć czarne perły do sukni ślubnej.

Tagi: Czarne perły

Powiązane produkty

Naturalna perła

Naturalna perła

Bransoletka z naturalnych pereł hodowanych na gumce silikonowej. Perły posiadają charakterystyczne r..

40,00 PLN

Karaibskie skarby

Karaibskie skarby

Elegancka bransoletka na gumce silikonowej z pereł Majorka w różnych kolorach (kremowym, kawowym i c..

50,00 PLN

Napisz komentarz

Magia pereł, cz. 1

Wakacje to cudowny czas na poznawanie nowych miejsc, ludzi, nowych kultur i krajobrazów. Podczas moich wędrówek po świecie odkryłam na nowo coś nie nowego...


326 0 0

Magia pereł, cz. 2

W poprzednim artykule opisaliśmy krótko historię pochodzenia oraz właściwości pereł. Dziś skupimy się na tym, jak powstają perły.


208 0 0